SOSYAL MEDYA YÖNETIMI

Sosyal medya yönetimi  işletmelerin sosyal platformlarda ( FacebookTwitterİnstagram vs. ) Marka bilinirliğini artırarak daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak için yapılan çalışmaların geneline verilen addır.

Günümüzde Tv, Radyo ve basılı yayınlardan daha fazla erişime sahip olan sosyal medya platformları  ürün ve hizmet satışı konusunda da  büyük avantaj haline gelmektedir.

Öyle ki  Tv, Radyo ve basılı yayınlar için harcanan reklam giderleri ile kıyaslandığında Sosyal Medya Reklamları  çok daha az maliyetle daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmaktadır.

Nasıl Yapılmalıdır ?

Yapılacak ilk iş müşteri kitlesinin çok iyi analiz edilmesidir. Dikkat çekici ve kaliteli fotoğraf ve videolar hazırlayıp akıcı ve kısa içeriklerle desteklenmelidir.

Daha fazla bilgi ve detaylar için web sitenize yönlendirmeniz halinde hem seo açısından destek sağlar hemde ziyaretçiyi satışa yönlendirebilir. Sosyal medya çalışmalarda kurumsal bir dil yerine samimi bir dil kullanmak ziyaretçilerinizin dikkatini çekebilir.

En önemli noktalardan biri ise sosyal medya hesaplarının güncel olmasıdır. Kısaca takipçilerinize kendinizi kesinlikle unutturmama nız gerekmektedir.

Her zaman ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi vermekten ziyade kampanyalar ve çekilişler hazırlayıp sosyal medyada etkinlikler oluşturmak takipçi sayınızı oldukça artıracaktır.
Tabi önemli gün ve haftaları unutmuyoruz.

Sosyal Medya Hesaplarınızın yönetimini  daha profesyonel hale getirmek kaliteli içerikler üretmek ve müşteri kitlenizi artırmak için bizimle iletişime geçin.

Sosyal Medya Yönetimi Ne Fayda Sağlar ?

Geleneksel medya ile kıyaslandığında daha az bir bütçe ile daha fazla kişiye erişme imkanı veren sosyal medya platformlarında aktif ve rakiplerin önünde olmak için  profesyonel sosyal medya danışmanlığı hizmetleri alması işletmeleri başarıya ulaştırmaktadır.